Ten kto pasjonuje się Joomla! czy innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż realnym plusem takich programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo przygotowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik CMS Joomla!. Zbiór opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla tego CMS z pewnością zawiera się w paru tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż wspólnota tego CMS bez przerwy poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Ozio Gallery, Email as Username bądźTabs Także Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - SP Weather.

Ciut stwierdzeń o SP Weather

Rozszerzenie SP Weather jest ciekawym przykładem , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach mamy możliwość wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie do końca były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. Ozio Gallery lub Email as Username , czy właśnie SP Weather) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności własnego portalu dość wygodny sposób, a co istotne - nie jest potrzebna wiedza związana z pisaniem kodu .

Dodatek SP Weather nie posiada funkcji, jakiej szukam.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek SP Weather nie ma opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj plugin zbliżony do SP Weather, a być może i wspanialszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać SP Weather

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie SP Weather będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SP Weather) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat SP Weather były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu SP Weather

Może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - SP Weather jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji SP Weather będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie SP Weather,Ozio Gallery, Email as Username rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.