Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,iż prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną programów to nie CMS samoistnie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Grono opisywanych dodatków przeznaczonych dla Joomli z pewnością zawiera się w kilku tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego CMS nieustannie wzrasta i wymyśla nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to JCE, RD-Autos Single Dealer iDPCalendar Także Pośród owych programów znajdziemy komponent - SP Transfer.

Kilka zdań na temat SP Transfer

Rozszerzenie SP Transfer stanowi dobry wzór wyjaśniającym to jak w niewielu aktach mamy możliwość powiększyć liczbę proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. JCE lub RD-Autos Single Dealer bądź właśnie SP Transfer) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co ważne - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Dodatek SP Transfer nie posiada możliwości, której szukam.

Jak postąpić na wypadek gdy SP Transfer nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość oczywista. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, które funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź dodatek porównywalny do SP Transfer, a może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać SP Transfer

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie SP Transfer będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SP Transfer) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas zalecenia na temat SP Transfer będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie SP Transfer w Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż komponent SP Transfer okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go ze swojej pięknej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS SP Transfer. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy JCE RD-Autos Single Dealer lub DPCalendar czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.