Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że realną mocną stroną owych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie suplementy należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale nader skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Ilość pluginów stworzonych z myślą dla Joomli mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego CMS nieustannie rośnie i opracowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to jNews, JBolo! a takżeJSN ImageShow PRO Także Pośrodku tychże rozszerzeń możemy znaleźć komponent - SP Thumbnail.

Chwila na kilka informacji poruszających temat SP Thumbnail

Suplement SP Thumbnail jest praktycznym wzorem obrazującym to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. jNews lub JBolo! , czy właśnie SP Thumbnail) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki systemgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

SP Thumbnail nie ma funkcji, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek kiedy SP Thumbnail nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się całkiem prosta. Tak jak zostało to nadmienione w wcześniejszym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie odmiennego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj komponent porównywalny do SP Thumbnail, a być może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie SP Thumbnail

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie SP Thumbnail będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku SP Thumbnail) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat SP Thumbnail będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie SP Thumbnail w Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że moduł SP Thumbnail nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, cudownej witryny. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie SP Thumbnail. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy jNews JBolo! lub JSN ImageShow PRO czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.