Komponenty a Joomla

Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż prawdziwą potęgą programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone segmenty Joomli. Liczba rozszerzeń stworzonych dla Joomla! zawiera się w paru tysiącach. Należy wiedzieć, iż społeczność owego CMS nieustannie rośnie i pisze nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest JCE, qlform iUnite Slider Również Wśród tych programów znajdziemy komponent - SP Share.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Paręnaście zdań dotyczących SP Share

Suplement SP Share jest świetnym przykładem na to jak w niewielu nieskomplikowanych ruchach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. JCE lub qlform bądź akurat SP Share) zezwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość wygodny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować komponent SP Share w Joomla?

Powracając do SP Share . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SP Share sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SP Share komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SP Share proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SP Share” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć SP Share

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie SP Share jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SP Share) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas instrukcje na temat SP Share będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu SP Share

Być może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - SP Share jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji SP Share będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek SP Share,JCE, qlform rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i bezsprzecznie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.