Rozszerzenia a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż realną przewagą nad zwykłą stroną takich systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Ilość opisywanych rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania mieści się w tysiącach. Należy wiedzieć, iż wspólnota owego CMS stale się powiększa opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest sigplus, CComment Pro lubArticle-Generator Także Wśród owych pluginów znajdziemy komponent - sp accordion.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny CMS

Nieco zdań o sp accordion

sp accordion jest ciekawym przykładem przedstawiającym to jak w kilku nieskomplikowanych krokach mamy możliwość powiększyć grono oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. sigplus lub CComment Pro , czy akurat sp accordion) zezwalają na wyposażenie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Taka metoda, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent sp accordion w Joomla?

Powracając do sp accordion . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy sp accordion sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z sp accordion komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu sp accordion proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „sp accordion” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć sp accordion

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku sp accordion) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat sp accordion będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent sp accordion w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż rozszerzenie sp accordion okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko pozbyć się go ze swojej niepowtarzalnej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie sp accordion. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy sigplus CComment Pro lub Article-Generator czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.