Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem owych systemów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej skomplikowane składniki Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych dla Joomli z pewnością możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się przygotowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Google Maps by Reumer, Flexi Custom Code iVik Booking Również Wśród tych wtyczek odnajdziemy komponent - SocialAds.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości system

Ciut słów nawiązujących do SocialAds

SocialAds to jasny przykład na to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. Google Maps by Reumer lub Flexi Custom Code , czy akurat SocialAds) zezwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Taka strategiagdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent SocialAds w Joomla?

Powracając do SocialAds . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SocialAds sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SocialAds komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SocialAds proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SocialAds” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć SocialAds

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SocialAds) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat SocialAds będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu SocialAds

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem SocialAds. W tym miejscu istotną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację SocialAds to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek SocialAds,Google Maps by Reumer, Flexi Custom Code rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.