Ten kto zajmuje się CMS Joomla! i innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realną cechą charakterystyczną takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie opracowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Ilość opisywanych pluginów dla tego CMS z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Joom Donation, qlform lubJSN ImageShow PRO Również Pośród tych programów znajdziemy komponent - Social Tabs.

Ciutkę wzmianek poruszających temat Social Tabs

Suplement Social Tabs jest świetnym "okazem" opisującym to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Joom Donation lub qlform , czy właśnie Social Tabs) zezwalają na wyposażenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taka strategiagdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Rozszerzenie Social Tabs nie posiada opcji, której potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy Social Tabs nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało opisane poprzednim akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie innego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do Social Tabs, a może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Social Tabs

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Social Tabs jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Social Tabs) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent Social Tabs ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż plugin Social Tabs nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś jak najszybciej pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Social Tabs. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Joom Donation qlform lub JSN ImageShow PRO czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.