Pora na kilka słów o Social Sharing

Social Sharing jest dobrym wzorem , który wskazuje na to jak w niewielu prostych zabiegach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Google Maps by Reumer lub GMapFP : Google Map , czy właśnie Social Sharing) pozwalają na zagospodarowanie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

W jaki sposób zaimplementować Social Sharing do CMS Joomla?

Powracając do Social Sharing. Jeżeli czujecie strach, że instalacja rozszerzenia może Was przeróść - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Social Sharing, kieruje się co do zasady do wgrania pliku instalacyjnego za pomocą zwykłego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Social Sharing jest dokładnie identyczne jak instalacja modułu Google Maps by Reumer, GMapFP : Google Mapitp. Po instalacji folderu skompresowanego z "składnikiem" Social Sharing rozszerzenie zostanie samoczynnie dołączony do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat Social Sharing, polecamy zapoznać się z witryną dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę Social Sharing + Joomla w wyszukiwarkę albo skorzystać z poniższego linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=Social Sharing%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Bezpieczne korzystanie z komponentu Social Sharing

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Social Sharing. W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem na aktualizację Social Sharing to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Social Sharing,Google Maps by Reumer, GMapFP : Google Map receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć Social Sharing

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Social Sharing) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.