Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że rzeczywistym plusem owych systemów to nie CMS per se, lecz specjalnie napisane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej skomplikowane częsci Joomla. Zbiór pluginów z myślą dla Joomli z pewnością mieści się w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, że społeczność opisywanego CMS ciągle wzrasta i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! to ARK Editor, AutoTweet NG a takżeModals Również Pośród tych wtyczek jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Social Share and Vote Button.

Ciut słów o Social Share and Vote Button

Narzędzie Social Share and Vote Button jest jasnym "okazem" pokazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych aktach otrzymać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. ARK Editor lub AutoTweet NG , czy akurat Social Share and Vote Button) pozwalają na urządzenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taka metodagdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość wygodny sposób, oraz co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Social Share and Vote Button nie ma funkcji, jakiej szukam.

Jak postąpić na wypadek gdy zainstalowanydodatek Social Share and Vote Button nie posiada funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Tak jak zostało to opisane w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje są dostępne w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego rozszerzenia. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź komponent podobny do Social Share and Vote Button, a być może i lepszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać Social Share and Vote Button

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Social Share and Vote Button) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe rady na temat Social Share and Vote Button będą dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent Social Share and Vote Button w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, że rozszerzenie Social Share and Vote Button nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej pozbyć się go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Social Share and Vote Button. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy ARK Editor AutoTweet NG lub Modals czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.