Ten kto obchodzi się z Joomla lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realnym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej skomplikowane składniki Joomli. Liczba rozszerzeń dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest Event Booking, HDVideoShare iRSFirewall! Także Pośrodku owych pluginów mamy możliwość znaleźć komponent - Social Backlinks.

Pora na kilka stwierdzeń o Social Backlinks

Social Backlinks jest prostym wzorem pokazującym to jak w niewielu ruchach otrzymać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Event Booking lub HDVideoShare bądź właśnie Social Backlinks) zezwalają na urządzenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomli. Taki system, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co kluczowe - nie jest konieczna wiedza związana z pisaniem kodu .

W rozszerzeniuSocial Backlinks nie występuje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co na wypadek kiedy Social Backlinks nie posiada możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się dość oczywista. Jak nadmieniliśmy w powyższym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek podobny do Social Backlinks, a może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Social Backlinks

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Social Backlinks będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Social Backlinks) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas wskazówki na temat Social Backlinks będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Social Backlinks w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że komponent Social Backlinks nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Social Backlinks. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Event Booking HDVideoShare lub RSFirewall! czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.