Ciut informacji na temat SocComments

Narzędzie SocComments jest świetnym modelem pokazującym to jak w kilku prostych ruchach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. ohanah lub All Video Share , czy akurat SocComments) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Taka strategia, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

W jaki sposób zainstalować SocComments do Joomli?

Jeżeli instalacja SocComments powoduje w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez niepokoju:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy SocComments, co do zasady ogranicza się do wczytania pliku instalacyjnego poprzez podstawowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika dodanie SocComments do Joomli niczym nie różni się od instalacji komponentu ohanah, All Video Shareitp. Po instalacji paczki z SocComments rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej detali o SocComments, proponujemy Wam zapoznać się z witryną producenta powyższego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wklepując wyrażenie SocComments + Joomla w Google bądź skorzystać z poniższego linku: http://www.google.com/search?q=SocComments + Joomla

A jak usunąć dodatek SocComments w Joomla!...

Może przydarzyć się tak, iż komponent SocComments okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej niepowtarzalnej strony. W takim przypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie SocComments. Jak to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy ohanah All Video Share lub RSFirewall! czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Z jakiej strony ściągnąć SocComments

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie SocComments jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SocComments) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.