Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,iż prawdziwym plusem owych systemów nie jest CMS per se, a specjalnie przygotowane dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, jednakże nader zaawansowany składnik Joomla. Liczba pluginów stworzonych z myślą dla Joomli mieści się w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to Smart Slider, News Show Pro GK4 iPage Peel Banner Również Pośrodku owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - SocButtons.

Ciut stwierdzeń nawiązujących do SocButtons

Narzędzie SocButtons stanowi praktyczny wzór pokazującym na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Smart Slider lub News Show Pro GK4 , czy akurat SocButtons) zezwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W komponencieSocButtons nie istnieje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy SocButtons nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...wybranie odmiennego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że tematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do SocButtons, a nawet może i lepszy!

No tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić powyższą usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie SocButtons

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SocButtons) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat SocButtons były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie SocButtons ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż plugin SocButtons okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz szybko unicestwić go ze swojej uroczej strony. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS SocButtons. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Smart Slider News Show Pro GK4 lub Page Peel Banner czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.