Każdy kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że realnym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo wykreowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik do Joomli. Ilość opisywanych dodatków dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest JFBConnect, showplus iReReplacer Również Wśród owych wtyczek możemy wyszukać komponent - Snippets.

Kilka stwierdzeń w temacie Snippets

Snippets jest oczywistym modelem obrazującym to jak w kilku prostych krokach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. JFBConnect lub showplus bądź akurat Snippets) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość wygodny sposób, a co ważne - nie jest potrzebna umiejętność związana z programowaniem .

W rozszerzeniuSnippets nie występuje opcja, która jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Snippets nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to nadmienione w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do Snippets, a nawet może i efektywniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć Snippets

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Snippets jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Snippets) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas porady na temat Snippets będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek Snippets ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że komponent Snippets nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej wspaniałej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Snippets. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy JFBConnect showplus lub ReReplacer czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.