Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem takich programów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich moduły. Dla CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, i najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Ilość opisywanych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania mieści się w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, iż "community" opisywanego CMS ciągle rośnie przygotowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JFBConnect, Facebook-Twitter-Google+1 a takżeAdminExile Również Wśród owych pluginów odnajdziemy komponent - SmartResizer.

Nieco słów na temat SmartResizer

Rozszerzenie SmartResizer to oryginalny model oddającym to jak w kilku nieskomplikowanych zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JFBConnect lub Facebook-Twitter-Google+1 , czy właśnie SmartResizer) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W programieSmartResizer nie istnieje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek SmartResizer nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się dość prosta. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do SmartResizer, a nawet może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie SmartResizer

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SmartResizer) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas porady na temat SmartResizer będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie programu SmartResizer

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - SmartResizer jest bezpieczny . Tutaj ważną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem na aktualizację SmartResizer to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek SmartResizer,JFBConnect, Facebook-Twitter-Google+1 rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.