Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż realną zaletą tych programów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, i najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Zbiór pluginów przeznaczonych dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! to AllVideos, EasySocial iFilter and Search for K2 Również Pośrodku owych programów mamy możliwość odnaleźć komponent - Smart Portfolio.

Parę zdań nawiązujących do Smart Portfolio

Rozszerzenie Smart Portfolio to oryginalny wzór pokazującym to jak w kilku nieskomplikowanych posunięciach dostać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. AllVideos lub EasySocial bądź właśnie Smart Portfolio) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - nie jest wymagana wiedza związana z znajomością kodu .

W rozszerzeniuSmart Portfolio nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić w przypadku kiedy Smart Portfolio nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to napomknięte poprzednim akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji łatwy wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj komponent zbliżony do Smart Portfolio, a może i doskonalszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Smart Portfolio

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Smart Portfolio będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Smart Portfolio) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe podpowiedzi na temat Smart Portfolio będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania Smart Portfolio

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - Smart Portfolio jest bezpieczny . Tutaj kardynalną sprawą zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Łatwym sposobem aktualizacji Smart Portfolio będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Smart Portfolio,AllVideos, EasySocial rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.