Komponenty a CMS Joomla

Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem programów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie napisane dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakowoż nader skomplikowany składnik do Joomla. Grono pluginów dla Joomla! z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, że grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Maxi Menu CK, EDocman a takżePayPlans Również Pośrodku owych dodatków odnajdziemy komponent - SlideshowFX.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy CMS

Nieco informacji poruszających temat SlideshowFX

Rozszerzenie SlideshowFX to dobry wzór pokazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych ruchach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Maxi Menu CK lub EDocman , czy właśnie SlideshowFX) pozwalają na wyposażenie portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taki system, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent SlideshowFX w Joomla?

Powracając do SlideshowFX . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SlideshowFX sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SlideshowFX komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SlideshowFX proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SlideshowFX” + Joomla w Google.

Skąd pobrać SlideshowFX

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie SlideshowFX jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SlideshowFX) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat SlideshowFX będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek SlideshowFX w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, że plugin SlideshowFX okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go z własnej, pięknej stronyinternetowej. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS SlideshowFX. W jaki sposób to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Maxi Menu CK EDocman lub PayPlans czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel zarządzania stronki › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.