Kilka wzmianek na temat SlideShare

Rozszerzenie SlideShare jest świetnym wzorem obrazującym to jak w kilku prostych krokach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Advanced Module Manager lub showplus , czy właśnie SlideShare) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja SlideShare w CMS Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja komponentu Was przerośnie - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy SlideShare, co do zasady sprowadza się do wgrania pliku instalacyjnego za sprawą zwykłego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, czyli dodanie SlideShare do Joomli w niczym nie jest różna od instalacji komponentu Advanced Module Manager, showplusitp. Po wgraniu folderu instalacyjnego z SlideShare rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat SlideShare, polecamy zapoznać się z witryną twórcy opisywanego dodatku. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując wyrażenie SlideShare + Joomla w wyszukiwarkę albo skorzystać z tego oto linku: http://www.google.com/search?q=SlideShare + Joomla

Bezpieczne korzystanie z programu SlideShare

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem SlideShare. W tym miejscu nadrzędną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem na aktualizację SlideShare będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek SlideShare,Advanced Module Manager, showplus rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać SlideShare

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku SlideShare) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.