Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem systemów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo przygotowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, i najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Ilość opisywanych pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomli mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego CMS bez przerwy się powiększa i tworzy nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to Simple Image Gallery, Aimy Sitemap iACL Manager Również Pośród tych dodatków jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Slide Them All!.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Kilka słów w temacie Slide Them All!

Rozszerzenie Slide Them All! jest dobrym "okazem" pokazującym na to jak w kilku prostych ruchach otrzymać sposobność zwiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Simple Image Gallery lub Aimy Sitemap , czy właśnie Slide Them All!) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taka metoda, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu dość wygodny sposób, a co ważne - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Slide Them All! w Joomla?

Powracając do Slide Them All! . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Slide Them All! sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Slide Them All! komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Slide Them All! proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Slide Them All!” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać Slide Them All!

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Slide Them All! jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Slide Them All!) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat Slide Them All! będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie Slide Them All! w CMS Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż moduł Slide Them All! okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej strony. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Slide Them All!. Jak to osiągnąć? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Simple Image Gallery Aimy Sitemap lub ACL Manager czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.