Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,iż prawdziwym plusem programów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo opracowane dla nich moduły. Dla CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składowe Joomla. Liczba opisywanych pluginów przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, iż "community" tego CMS systematycznie się powiększa i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest FaLang, All Video Share a takżeZOO Również Pośrodku tych programów znajdziemy komponent - Sitemap Generator.

Paręnaście zdań o Sitemap Generator

Sitemap Generator jest świetnym "okazem" pokazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach mamy możliwość powiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. FaLang lub All Video Share bądź właśnie Sitemap Generator) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki system, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Program Sitemap Generator nie ma opcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy Sitemap Generator nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się dość prosta. Jak nadmieniliśmy w powyższym akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a które extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj komponent podobny do Sitemap Generator, a może i skuteczniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Sitemap Generator

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Sitemap Generator będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Sitemap Generator) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi na temat Sitemap Generator będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Sitemap Generator ...

Może zdarzyć się tak, iż dodatek Sitemap Generator okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go z własnej, wspaniałej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Sitemap Generator. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy FaLang All Video Share lub ZOO czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.