Komponenty a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,że realnym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie przygotowane dla nich programy. Dla Joomli za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Grono dodatków stworzonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność opisywanego CMS bez przerwy rośnie przygotowując nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest DT Register, JSN UniForm PRO iuddeIM Również Pośrodku tychże wtyczek znajdziemy komponent - SimpleQuiz.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Parę informacji w temacie SimpleQuiz

SimpleQuiz stanowi jasny sposób , który wskazuje na to jak w paru ruchach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. DT Register lub JSN UniForm PRO bądź akurat SimpleQuiz) zezwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent SimpleQuiz w Joomla?

Powracając do SimpleQuiz . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SimpleQuiz sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SimpleQuiz komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SimpleQuiz proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SimpleQuiz” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć SimpleQuiz

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie SimpleQuiz jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SimpleQuiz) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas porady na temat SimpleQuiz będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu SimpleQuiz

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji SimpleQuiz. W tym miejscu ważną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację SimpleQuiz to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie SimpleQuiz,DT Register, JSN UniForm PRO rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.