Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem tych programów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Dla Joomli za takie suplementy należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik CMS Joomla!. Zbiór dodatków stworzonych dla tego CMS z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to jNews, BlastChat a takżeMembership Pro Także Wśród tych programów możemy odnaleźć komponent - SimpleLists.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Wysokiej jakości kod

Parę stwierdzeń dotyczących SimpleLists

Narzędzie SimpleLists jest oczywistym przykładem na to jak w niewielu aktach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. jNews lub BlastChat bądź akurat SimpleLists) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod CMS Joomla!. Taka metodagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę wygodny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent SimpleLists w Joomla?

Powracając do SimpleLists . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SimpleLists sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SimpleLists komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SimpleLists proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SimpleLists” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć SimpleLists

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie SimpleLists będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SimpleLists) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe wskazówki na temat SimpleLists będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek SimpleLists w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż komponent SimpleLists nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko pozbyć się go z własnej, uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie SimpleLists. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy jNews BlastChat lub Membership Pro czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.