Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,iż prawdziwym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie stworzone dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Grono dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i wymyśla nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! to JoomSEF, Simple Spotlight bądźmavik Thumbnails Również Pośrodku owych pluginów znajdziemy komponent - Simple Youtube.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Ciutkę zdań na temat Simple Youtube

Simple Youtube jest prostym wzorem , który pokazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JoomSEF lub Simple Spotlight , czy akurat Simple Youtube) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka metoda, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę wygodny sposób, i co ważne - nie jest wymagana umiejętność związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent Simple Youtube w Joomla?

Powracając do Simple Youtube . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Simple Youtube sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Simple Youtube komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Simple Youtube proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Simple Youtube” + Joomla w Google.

Pobieranie Simple Youtube

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Simple Youtube) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu Simple Youtube

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - Simple Youtube jest bezpieczny . W tym miejscu ważną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Simple Youtube będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Simple Youtube,JoomSEF, Simple Spotlight rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.