Dodatki a CMS Joomla

Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realnym plusem takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Liczba pluginów stworzonych z myślą dla Joomli zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS stale wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! to ChronoForms, Simple Image Holder a takżeALFContact Także Pośród owych wtyczek mamy możliwość wyszukać komponent - Simple Redirect.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny CMS

Kilka informacji nawiązujących do Simple Redirect

Rozszerzenie Simple Redirect to interesujący sposób , który wskazuje na to jak w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie zwiększyć ilość oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. ChronoForms lub Simple Image Holder , czy akurat Simple Redirect) zezwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, i co istotne - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Simple Redirect w Joomla?

Powracając do Simple Redirect . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Simple Redirect sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Simple Redirect komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Simple Redirect proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Simple Redirect” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Simple Redirect

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Simple Redirect) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie Simple Redirect

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Simple Redirect. W tym miejscu kardynalną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem na aktualizację Simple Redirect to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Simple Redirect,ChronoForms, Simple Image Holder rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.