Rozszerzenia a CMS Joomla

Każdy kto pasjonuje się Joomla! i innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że najpotężniejszą zaletą tych programów nie jest CMS per se, a specjalnie stworzone dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, ale najbardziej skomplikowane ogniwa Joomli. Zbiór wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomli mieści się w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna owego CMS systematycznie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Event Booking, All Weblinks bądźFlexi Contact Również Pośrodku tychże programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Simple File Upload.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny system

Garść informacji poruszających temat Simple File Upload

Rozszerzenie Simple File Upload jest świetnym wzorem , który pokazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach możemy powiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Event Booking lub All Weblinks , czy właśnie Simple File Upload) zezwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Simple File Upload w Joomla?

Powracając do Simple File Upload . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Simple File Upload sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Simple File Upload komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Simple File Upload proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Simple File Upload” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć Simple File Upload

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Simple File Upload) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat Simple File Upload będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z wtyczki Simple File Upload

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - Simple File Upload jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Simple File Upload będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Simple File Upload,Event Booking, All Weblinks receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i bezsprzecznie również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.