Dodatki a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,iż realną potęgą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, jednakże najbardziej skomplikowane częsci CMS Joomla!. Zbiór rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto wiedzieć, iż społeczność tego CMS bez przerwy poszerza się i pisze nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Phoca Gallery, JUX Mega Menu bądźCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Także Pośród tychże programów możemy znaleźć komponent - Simple File Manager.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Wysokiej jakości system

Nieco słów o Simple File Manager

Simple File Manager stanowi oryginalny przykład przedstawiającym to jak w niewielu krokach otrzymać sposobność powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. Phoca Gallery lub JUX Mega Menu bądź akurat Simple File Manager) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Simple File Manager w Joomla?

Powracając do Simple File Manager . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Simple File Manager sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Simple File Manager komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Simple File Manager proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Simple File Manager” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć Simple File Manager

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Simple File Manager) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z rozszerzenia Simple File Manager

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Simple File Manager. Tutaj przewodnią sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Simple File Manager to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Simple File Manager,Phoca Gallery, JUX Mega Menu rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.