Każdy kto pasjonuje się Joomla! lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realną przewagą nad zwykłą stroną takich programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo napisane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Liczba opisywanych rozszerzeń z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność opisywanego CMS nieustannie poszerza się i przygotowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JCH Optimize, Articles Anywhere lubFacebook Wall Feeds Także Wśród tych rozszerzeń mamy możliwość wyszukać komponent - Simple File Lister.

Czas na kilka informacji poruszających temat Simple File Lister

Dodatek Simple File Lister jest dobrym "okazem" na to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. JCH Optimize lub Articles Anywhere , czy właśnie Simple File Lister) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Komponent Simple File Lister nie posiada opcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy Simple File Lister nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się dość prosta. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego naturalny wniosek, że niektóre tematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj plugin porównywalny do Simple File Lister, a nawet może i lepszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Simple File Lister

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Simple File Lister) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek Simple File Lister w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, że rozszerzenie Simple File Lister nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie wprost – chcesz błyskawicznie pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Simple File Lister. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JCH Optimize Articles Anywhere lub Facebook Wall Feeds czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.