Dodatki a CMS Joomla

Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistym plusem takich programów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla tego CMS możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! to Kunena, Include Component a takżeJSN PowerAdmin Także Pośród owych wtyczek znajdziemy komponent - SIMGallery.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy CMS

Paręnaście zdań poruszających temat SIMGallery

Rozszerzenie SIMGallery to interesujący sposób obrazującym to jak w niewielu zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Kunena lub Include Component bądź właśnie SIMGallery) zezwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Taka metoda, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co istotne - nie jest wymagana umiejętność związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent SIMGallery w Joomla?

Powracając do SIMGallery . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SIMGallery sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SIMGallery komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SIMGallery proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SIMGallery” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć SIMGallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie SIMGallery jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SIMGallery) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek SIMGallery w Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że dodatek SIMGallery okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko usunąć go ze swojej niepowtarzalnej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie SIMGallery. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Kunena Include Component lub JSN PowerAdmin czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.