Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,że najpotężniejszą potęgą owych systemów to nie CMS samoistnie, lecz specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane segmenty CMS Joomla!. Liczba rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomli możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa i pisze nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! to Art Sexy Lightbox, Title Manager a takżeiFAQ Także Pośrodku tychże pluginów znajdziemy komponent - Shape 5 Text Ticker.

Moment na kilka wzmianek nawiązujących do Shape 5 Text Ticker

Suplement Shape 5 Text Ticker stanowi jasny przykład , który pokazuje na to jak w kilku ruchach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Art Sexy Lightbox lub Title Manager , czy akurat Shape 5 Text Ticker) pozwalają na "udekorowanie" witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieShape 5 Text Ticker nie występuje opcja, jaka jest dla mnie ważna.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Shape 5 Text Ticker nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (przeważnie darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, które funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego dodatku. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj komponent porównywalny do Shape 5 Text Ticker, a nawet może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Shape 5 Text Ticker

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Shape 5 Text Ticker) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas rady na temat Shape 5 Text Ticker będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie Shape 5 Text Ticker

Być może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Shape 5 Text Ticker jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Shape 5 Text Ticker będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek Shape 5 Text Ticker,Art Sexy Lightbox, Title Manager receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.