Ten kto pasjonuje się Joomla! oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż prawdziwym plusem owych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS nieustannie się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest EasyBlog, ARI Image Slider iJSN PowerAdmin Także Pośrodku owych wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - Shape 5 Quick Contact.

Parę słów o Shape 5 Quick Contact

Dodatek Shape 5 Quick Contact jest interesującym modelem przedstawiającym to jak w kilku prostych zabiegach mamy możliwość powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. EasyBlog lub ARI Image Slider , czy właśnie Shape 5 Quick Contact) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomli. Taki system, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość pewny sposób, oraz co ważne - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Komponent Shape 5 Quick Contact nie ma opcji, której poszukuję.

Jak postąpić na wypadek gdy zaimplementowanydodatek Shape 5 Quick Contact nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się dość prosta. Tak jak to zostało wspomniane poprzednim akapicie, komponenty w opcji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj dodatek porównywalny do Shape 5 Quick Contact, a nawet może i atrakcyjniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Shape 5 Quick Contact

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Shape 5 Quick Contact) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Shape 5 Quick Contact były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania Shape 5 Quick Contact

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Shape 5 Quick Contact jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Shape 5 Quick Contact to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek Shape 5 Quick Contact,EasyBlog, ARI Image Slider rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.