Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto interesuje się Joomla! albo innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich programy. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Zbiór opisywanych dodatków dla Joomla! możemy liczyć w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS ciągle rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Advanced Module Manager, qlform bądźMulti Sites Również Wśród tychże programów znajdziemy komponent - Sexy Polling.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Parę informacji poruszających temat Sexy Polling

Narzędzie Sexy Polling jest ciekawym modelem na to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Advanced Module Manager lub qlform bądź właśnie Sexy Polling) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - nie jest konieczna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Sexy Polling w Joomla?

Powracając do Sexy Polling . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Sexy Polling sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Sexy Polling komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Sexy Polling proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Sexy Polling” + Joomla w Google.

Jak pobrać Sexy Polling

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Sexy Polling) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Sexy Polling będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować dodatek Sexy Polling w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż dodatek Sexy Polling nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie pozbyć się go ze swojej wspaniałej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Sexy Polling. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Advanced Module Manager qlform lub Multi Sites czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.