Komponenty a Joomla

Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realną potęgą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Liczba wspomnianych pluginów dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest Event Booking, All Weblinks iuddeIM Również Pośród tych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - Set Generator tag.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Pora na kilka wzmianek w temacie Set Generator tag

Narzędzie Set Generator tag stanowi jasny wzór na to jak w niewielu posunięciach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Event Booking lub All Weblinks bądź właśnie Set Generator tag) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość pewny sposób, a co najistotniejsze - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Jak zainstalować komponent Set Generator tag w Joomla?

Powracając do Set Generator tag . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Set Generator tag sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Set Generator tag komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Set Generator tag proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Set Generator tag” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Set Generator tag

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Set Generator tag) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Set Generator tag będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie Set Generator tag w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że plugin Set Generator tag nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, uroczej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Set Generator tag. Jak to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Event Booking All Weblinks lub uddeIM czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.