Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż największą przewagą nad zwykłą stroną tych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie utworzone dla nich dodatki. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Ilość dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! mieści się w czterocyfrowej liczbie. Należy wiedzieć, iż grupa społeczna tego CMS nieustannie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! to ARK Editor, ARI Image Slider lubSourcerer Również Wśród tych dodatków znajdziemy komponent - SermonSpeaker.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Nieco stwierdzeń w temacie SermonSpeaker

Narzędzie SermonSpeaker to jasny sposób wskazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach możemy powiększyć liczbę proponowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. ARK Editor lub ARI Image Slider bądź akurat SermonSpeaker) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość wygodny sposób, i co ważne - nie jest potrzebna umiejętność związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent SermonSpeaker w Joomla?

Powracając do SermonSpeaker . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SermonSpeaker sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SermonSpeaker komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SermonSpeaker proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SermonSpeaker” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć SermonSpeaker

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku SermonSpeaker) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas zalecenia na temat SermonSpeaker będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia SermonSpeaker

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - SermonSpeaker jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji SermonSpeaker będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek SermonSpeaker,ARK Editor, ARI Image Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.