Rozszerzenia a Joomla

Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż największą siłą programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, jednakowoż nader skomplikowany składnik do Joomla. Zbiór rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się w paru tysiącach. Warto wiedzieć, iż "community" owego CMS systematycznie się powiększa i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Community Builder, qlform a takżeFW Gallery Także Pośród owych dodatków odnajdziemy komponent - SEOSimple.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony CMS

Parę wzmianek w temacie SEOSimple

Dodatek SEOSimple to jasny wzór na to jak w kilku krokach mamy możliwość zwiększyć ilość oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. Community Builder lub qlform , czy właśnie SEOSimple) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod Joomla. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę wygodny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować komponent SEOSimple w Joomla?

Powracając do SEOSimple . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SEOSimple sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SEOSimple komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SEOSimple proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SEOSimple” + Joomla w Google.

Pobieranie SEOSimple

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie SEOSimple jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku SEOSimple) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe rady na temat SEOSimple będą dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia SEOSimple

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia SEOSimple. W tym miejscu najistotniejszą kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji SEOSimple będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek SEOSimple,Community Builder, qlform rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.