Komponenty a CMS Joomla

Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem tych programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo przygotowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy wiedzieć, iż "community" tego CMS stale poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to RSForm! Pro, Art Calendar a takżeCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Pośrodku owych rozszerzeń możemy wyszukać komponent - SEO Glossary.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości CMS

Ciutkę wzmianek o SEO Glossary

Dodatek SEO Glossary stanowi dobry sposób obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach otrzymać sposobność zwiększenia grona proponowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. RSForm! Pro lub Art Calendar bądź właśnie SEO Glossary) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość pewny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest istotna wiedza związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent SEO Glossary w Joomla?

Powracając do SEO Glossary . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SEO Glossary sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SEO Glossary komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SEO Glossary proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SEO Glossary” + Joomla w Google.

Pobieranie SEO Glossary

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie SEO Glossary będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SEO Glossary) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat SEO Glossary będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie SEO Glossary ...

Może zdarzyć się tak, iż plugin SEO Glossary okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS SEO Glossary. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy RSForm! Pro Art Calendar lub Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.