Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że największą siłą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć w pamięci, że wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! to Perfect Ajax Popup Contact Form, EFSEO - Easy Frontend SEO bądźEU e-Privacy Directive Także Pośrodku tychże wtyczek znajdziemy komponent - SEO Boss.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Pora na kilka słów nawiązujących do SEO Boss

Suplement SEO Boss to ciekawy wzór na to jak w niewielu prostych działaniach mamy możliwość powiększyć ilość proponowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Perfect Ajax Popup Contact Form lub EFSEO - Easy Frontend SEO bądź akurat SEO Boss) zezwalają na urządzenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taka strategiagdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co ważne - nie jest potrzebna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent SEO Boss w Joomla?

Powracając do SEO Boss . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SEO Boss sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z SEO Boss komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu SEO Boss proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SEO Boss” + Joomla w Google.

Pobieranie SEO Boss

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie SEO Boss jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SEO Boss) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia SEO Boss

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia SEO Boss. Tutaj istotną sprawą powinno być pilnowanie jego aktualności. Łatwym sposobem na aktualizację SEO Boss będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie SEO Boss,Perfect Ajax Popup Contact Form, EFSEO - Easy Frontend SEO receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.