Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,że najpotężniejszą zaletą programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, jednakże nader zaawansowany składnik do Joomla. Grono wspomnianych dodatków przeznaczonych dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność opisywanego CMS bez przerwy poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Proforms, RD-Autos Single Dealer a takżeDisplayNews by BK Także Pośród tych pluginów znajdziemy komponent - Securitycheck Pro.

Kilka słów nawiązujących do Securitycheck Pro

Rozszerzenie Securitycheck Pro jest ciekawym przykładem opisującym to jak w paru działaniach mamy możliwość wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Proforms lub RD-Autos Single Dealer bądź akurat Securitycheck Pro) zezwalają na urządzenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu w miarę wygodny sposób, i co najważniejsze - nie jest istotna wiedza związana z programowaniem .

Komponent Securitycheck Pro nie ma możliwości, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy Securitycheck Pro nie posiada funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się całkiem oczywista. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (zazwyczaj darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent podobny do Securitycheck Pro, a może i skuteczniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Securitycheck Pro

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Securitycheck Pro będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Securitycheck Pro) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat Securitycheck Pro będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie Securitycheck Pro ...

Może zdarzyć się tak, że rozszerzenie Securitycheck Pro okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go z własnej, pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Securitycheck Pro. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Proforms RD-Autos Single Dealer lub DisplayNews by BK czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.