Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,iż realnym plusem systemów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone częsci CMS Joomla!. Grono rozszerzeń z myślą dla tego Systemu Zarządzania mieści się w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i opracowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to JCH Optimize, Sliders a takżeACL Manager Również Pośród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - Securitycheck.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Nieco słów w temacie Securitycheck

Narzędzie Securitycheck jest jasnym wzorem , który pokazuje na to jak w paru działaniach otrzymać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które dotychczas nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki (a spośród nich np. JCH Optimize lub Sliders , czy właśnie Securitycheck) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka strategiagdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - nie jest potrzebna wiedza związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent Securitycheck w Joomla?

Powracając do Securitycheck . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Securitycheck sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Securitycheck komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Securitycheck proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Securitycheck” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Securitycheck

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Securitycheck) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe zalecenia na temat Securitycheck będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z programu Securitycheck

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Securitycheck. Tutaj ważną kwestią zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Prostym zabiegiem aktualizacji Securitycheck będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Securitycheck,JCH Optimize, Sliders rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.