Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż prawdziwą potęgą takich programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej złożone częsci Joomla. Grono wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, iż "community" owego CMS systematycznie się powiększa opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest Proforms, Payment Form lubAdminExile Również Pośrodku owych wtyczek możemy znaleźć komponent - SecurImages Captcha Plugin.

Parę stwierdzeń o SecurImages Captcha Plugin

Rozszerzenie SecurImages Captcha Plugin jest interesującym wzorem obrazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych krokach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Proforms lub Payment Form , czy właśnie SecurImages Captcha Plugin) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Taka możliwośćgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuSecurImages Captcha Plugin nie istnieje możliwość, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek gdy zainstalowanydodatek SecurImages Captcha Plugin nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się dość oczywista. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, dodatki w opcji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj plugin podobny do SecurImages Captcha Plugin, a być może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać SecurImages Captcha Plugin

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie SecurImages Captcha Plugin będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku SecurImages Captcha Plugin) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat SecurImages Captcha Plugin będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu SecurImages Captcha Plugin

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - SecurImages Captcha Plugin jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią jest troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji SecurImages Captcha Plugin będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek SecurImages Captcha Plugin,Proforms, Payment Form receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.