Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,że rzeczywistym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich programy. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, i najbardziej złożone składowe Joomla. Grono opisywanych pluginów dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego CMS nieustannie rośnie i pisze nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla to sigplus, ARI Image Slider lubJSN ImageShow PRO Także Pośrodku owych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - SEBLOD.

Paręnaście informacji dotyczących SEBLOD

Rozszerzenie SEBLOD to dobry model , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach mamy możliwość wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. sigplus lub ARI Image Slider , czy akurat SEBLOD) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu dość wygodny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Dodatek SEBLOD nie ma opcji, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy zainstalowanydodatek SEBLOD nie ma możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się całkiem prosta. Jak napomknęliśmy w powyższym akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do SEBLOD, a być może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać SEBLOD

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku SEBLOD) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat SEBLOD będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek SEBLOD ...

Może zdarzyć się tak, że moduł SEBLOD okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej uroczej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS SEBLOD. W jaki sposób to dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy sigplus ARI Image Slider lub JSN ImageShow PRO czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.