Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,iż najpotężniejszą przewagą nad zwykłą stroną tych programów to nie CMS per se, a specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik CMS Joomla!. Grono dodatków stworzonych z myślą dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego CMS stale się powiększa i wymyśla nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest ARK Editor, FW Real Estate a takżeSimple Picture Slideshow Również Wśród tych rozszerzeń mamy możliwość wyszukać komponent - ScriptsDown.

Ciut słów dotyczących ScriptsDown

Suplement ScriptsDown jest oczywistym modelem pokazującym to jak w paru działaniach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były możliwe, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. ARK Editor lub FW Real Estate bądź właśnie ScriptsDown) pozwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość pewny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Dodatek ScriptsDown nie posiada możliwości, jakiej potrzebuję.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek ScriptsDown nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, rozszerzenia w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji prosty wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent podobny do ScriptsDown, a nawet może i efektywniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć ScriptsDown

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie ScriptsDown jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku ScriptsDown) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat ScriptsDown były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu ScriptsDown

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem ScriptsDown. W tym miejscu istotną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji ScriptsDown to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek ScriptsDown,ARK Editor, FW Real Estate rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.