Rozszerzenia a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,iż prawdziwą mocną stroną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to EasyBlog, EBR - Easybook Reloaded a takżeRSFirewall! Także Pośrodku tych programów odnajdziemy komponent - ScriptMerge.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Nieco informacji dotyczących ScriptMerge

Narzędzie ScriptMerge stanowi praktyczny wzór na to jak w kilku posunięciach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. EasyBlog lub EBR - Easybook Reloaded , czy akurat ScriptMerge) pozwalają na urządzenie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Taki systemgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent ScriptMerge w Joomla?

Powracając do ScriptMerge . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ScriptMerge sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z ScriptMerge komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu ScriptMerge proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ScriptMerge” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć ScriptMerge

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie ScriptMerge będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ScriptMerge) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat ScriptMerge będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent ScriptMerge ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż dodatek ScriptMerge okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go z własnej, pięknej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS ScriptMerge. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy EasyBlog EBR - Easybook Reloaded lub RSFirewall! czyli każdy komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.