Komponenty a Joomla

Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwą mocną stroną takich programów to nie CMS samoistnie, a specjalnie wykreowane dla nich moduły. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik CMS Joomla!. Ilość pluginów stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest JCH Optimize, DJ-Classifieds bądźuddeIM Również Pośród tych dodatków mamy możliwość znaleźć komponent - Screen Reader.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Sprawdzony kod

Ciutkę wzmianek na temat Screen Reader

Screen Reader jest świetnym modelem na to jak w kilku aktach dostać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. JCH Optimize lub DJ-Classifieds , czy właśnie Screen Reader) zezwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki system, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu dość wygodny sposób, i co kluczowe - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Screen Reader w Joomla?

Powracając do Screen Reader . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Screen Reader sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Screen Reader komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Screen Reader proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Screen Reader” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Screen Reader

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Screen Reader jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Screen Reader) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas zalecenia na temat Screen Reader będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować dodatek Screen Reader ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż rozszerzenie Screen Reader okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie pozbyć się go ze swojej uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Screen Reader. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy JCH Optimize DJ-Classifieds lub uddeIM czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.