Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż realną mocną stroną owych systemów to nie CMS per se, a dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone częsci Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, iż "community" tego CMS stale rośnie opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla to GTranslate, Facebook-Twitter-Google+1 a takżeFlexi Contact Także Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - RWCards.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości CMS

Trochę zdań nawiązujących do RWCards

Suplement RWCards jest interesującym modelem pokazującym to jak w paru nieskomplikowanych działaniach możemy wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. GTranslate lub Facebook-Twitter-Google+1 bądź akurat RWCards) pozwalają na "udekorowanie" naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego portalu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent RWCards w Joomla?

Powracając do RWCards . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy RWCards sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z RWCards komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu RWCards proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „RWCards” + Joomla w Google.

Pobieranie RWCards

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku RWCards) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie community Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat RWCards były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia RWCards

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - RWCards jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji RWCards to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie RWCards,GTranslate, Facebook-Twitter-Google+1 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.