Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,że prawdziwym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader zaawansowany składnik do Joomla. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w kilku tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i opracowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Event Booking, EasySocial iRAXO All-mode PRO Również Pośrodku owych wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - RSMembership!.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy CMS

Trochę stwierdzeń na temat RSMembership!

RSMembership! to świetny model pokazującym to jak w niewielu posunięciach możemy powiększyć liczbę oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Event Booking lub EasySocial , czy akurat RSMembership!) zezwalają na "udekorowanie" portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązaniegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, a co kluczowe - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent RSMembership! w Joomla?

Powracając do RSMembership! . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy RSMembership! sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z RSMembership! komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu RSMembership! proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „RSMembership!” + Joomla w Google.

Jak pobrać RSMembership!

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie RSMembership! będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku RSMembership!) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat RSMembership! będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć rozszerzenie RSMembership! ...

Może zdarzyć się tak, że komponent RSMembership! nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej usunąć go z własnej, wspaniałej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS RSMembership!. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Event Booking EasySocial lub RAXO All-mode PRO czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.