Ciutkę zdań w temacie RSMail!

Rozszerzenie RSMail! stanowi jasny model pokazującym na to jak w kilku krokach mamy możliwość powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. JComments lub JS Social Slider , czy właśnie RSMail!) zezwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taka metoda, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość bezpieczny sposób, a co najważniejsze - nie jest potrzebna wiedza związana z pisaniem kodu .

Procedura instalacji RSMail!

Wracając do rozszerzenia RSMail!. Jeżeli czujecie obawę, że instalacja dodatku może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Implementacja - co jest dane nam przeczytać w dokumentacji RSMail!, odnosi się co do zasady do załadowania pliku instalacyjnego poprzez zwykły instalator, który prawidłowo jest zlokalizowany w Joomla!, a więc instalacja RSMail! niczym nie różni się od instalacji komponentu JComments, JS Social Slideritp. Po wgraniu paczki z RSMail! komponent zostanie automatycznie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli ciekawią Was detale o RSMail!, polecamy odwiedzić stronę twórcy powyższego programu. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę RSMail! + Joomla w wyszukiwarkę albo wykorzystać link obok: http://www.google.com/search?q=RSMail! + Joomla

Jak usunąć rozszerzenie RSMail! w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż komponent RSMail! okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej pięknej strony. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie RSMail!. Jak tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy JComments JS Social Slider lub Event Gallery czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Jak pobrać RSMail!

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku RSMail!) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.