Moment na kilka słów w temacie RSFiles!

Narzędzie RSFiles! jest ciekawym "okazem" oddającym to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Google Maps by Reumer lub Pro Magic Audio Player bądź właśnie RSFiles!) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu dość wygodny sposób, oraz co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Instalacja RSFiles! w Joomli

Powracając do rozszerzenia RSFiles!. Jeżeli instalacja RSFiles! wywołuje w Was strach i przypuszczacie, że Was przerasta - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co jest dane nam przeczytać w dokumentacji RSFiles!, praktycznie sprowadza się do wgrania pliku instalacyjnego za sprawą zwykłego instalatora, który typowo ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja RSFiles! jest identyczne jak instalacja komponentu Google Maps by Reumer, Pro Magic Audio Playeritp. Po wgraniu folderu instalacyjnego z RSFiles! komponent zostanie z automatu dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat RSFiles!, polecamy zapoznać się z stroną internetową twórcy opisywanego programu. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując wyrażenie RSFiles! + Joomla w wyszukiwarkę albo wykorzystać link obok: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=RSFiles!%2BJoomla%20Extension%20Documentation

A jak odinstalować rozszerzenie RSFiles! w CMS Joomla!...

Jest możliwość, iż rozszerzenie RSFiles! nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS RSFiles!. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Google Maps by Reumer Pro Magic Audio Player lub iFAQ czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Z jakiej strony pobrać RSFiles!

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku RSFiles!) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.