Nieco informacji dotyczących RSDirectory!

RSDirectory! jest oczywistym "okazem" obrazującym to jak w paru prostych zabiegach możemy zwiększyć ilość proponowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Proforms lub Autostand , czy akurat RSDirectory!) zezwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Taka możliwośćgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Instalacja RSDirectory! w Joomli

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja pluginu Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji RSDirectory!, co do zasady sprowadza się do dodania archiwum instalacyjnego poprzez podstawowy instalator, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja RSDirectory! jest dokładnie identyczne jak instalacja pluginu Proforms, Autostanditp. Po wgraniu paczki z "składnikiem" RSDirectory! komponent zostanie samodzielnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat RSDirectory!, polecamy Wam zapoznać się z witryną autora opisywanego programu. Najprościej jest ją znaleźć wpisując zwrot RSDirectory! + Joomla w Google albo skorzystać z tego oto linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=RSDirectory!%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Jak usunąć rozszerzenie RSDirectory! ...

Może przydarzyć się tak, że moduł RSDirectory! okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz szybko pozbyć się go z własnej, wspaniałej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS RSDirectory!. Jak to uczynić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Proforms Autostand lub My Maps location czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Skąd bezpiecznie ściągnąć RSDirectory!

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku RSDirectory!) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.