Ten kto interesuje się Joomla oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że największą cechą charakterystyczną owych programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone składowe Joomla. Liczba pluginów przeznaczonych z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, że grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest JoomSEF, Cache Cleaner a takżeSourcerer Także Pośród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - RSBlog!.

Ciutkę stwierdzeń nawiązujących do RSBlog!

Narzędzie RSBlog! stanowi oryginalny model pokazującym to jak w kilku prostych zabiegach dostać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. JoomSEF lub Cache Cleaner , czy akurat RSBlog!) zezwalają na wyposażenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu dość wygodny sposób, i co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Dodatek RSBlog! nie posiada opcji, której szukam.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek RSBlog! nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się dość prosta. Tak jak zostało to nadmienione w powyższym akapicie, dodatki w opcji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do RSBlog!, a być może i efektywniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać RSBlog!

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie RSBlog! będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku RSBlog!) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat RSBlog! były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie RSBlog! ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że komponent RSBlog! nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, uroczej witryny. W takim wypadku jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS RSBlog!. Jak to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy JoomSEF Cache Cleaner lub Sourcerer czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.