Komponenty a Joomla

Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że największą zaletą tych systemów to nie CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Phoca Gallery, RSGallery2 a takżeTabs and Sliders Również Pośród owych rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Rquotes.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Ciutkę informacji o Rquotes

Narzędzie Rquotes stanowi jasny wzór pokazującym na to jak w kilku aktach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Phoca Gallery lub RSGallery2 bądź akurat Rquotes) zezwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Taka strategiagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę wygodny sposób, i co najważniejsze - nie jest potrzebna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Rquotes w Joomla?

Powracając do Rquotes . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Rquotes sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Rquotes komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Rquotes proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Rquotes” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać Rquotes

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Rquotes) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie Rquotes ...

Istnieje prawdopodobieństwo, że dodatek Rquotes okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chcesz jak najszybciej unicestwić go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Rquotes. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Phoca Gallery RSGallery2 lub Tabs and Sliders czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny stronki › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.