Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto obchodzi się z Joomla i innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realnym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej złożone składniki Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomli zawiera się w kilku tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się i tworzy nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to AllVideos, EasyDiscuss iFacebook Wall Feeds Również Wśród tych pluginów znajdziemy komponent - RokSprocket.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony CMS

Trochę wzmianek nawiązujących do RokSprocket

Dodatek RokSprocket stanowi praktyczny przykład pokazującym to jak w niewielu posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. AllVideos lub EasyDiscuss , czy właśnie RokSprocket) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent RokSprocket w Joomla?

Powracając do RokSprocket . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy RokSprocket sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z RokSprocket komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu RokSprocket proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „RokSprocket” + Joomla w Google.

Pobieranie RokSprocket

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku RokSprocket) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe porady na temat RokSprocket będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu RokSprocket

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - RokSprocket jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być pilnowanie jego aktualności. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji RokSprocket będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie RokSprocket,AllVideos, EasyDiscuss rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.